top of page

Μέτριες εμφανίσεις, αρνητικά αποτελέσματα!

Κ19 και Β Ομάδα γνώρισαν αμφότερες την ήττα το απόγευμα του Σαββάτου πραγματοποιώντας μέτριες εμφανίσεις. Η Κ19 φιλοξενήθηκε σε φιλικό παιχνίδι στην έδρα του Μακεδονικού και ηττήθηκε με σκορ 4-3. Οι Πράσινοι είχαν στη σύνθεση τους και παίχτες της πρώτης ομάδας που έμειναν εκτός αποστολής από τον αγώνα με τον Αιολικό οι οποίοι τους έδωσαν το κάτι παραπάνω. Ήταν ένα παιχνίδι μοιρασμένο με αρκετά αμυντικά λάθη εκατέρωθεν τα οποία δεν άφησαν ευχαριστημένο τον προπονητή της ομάδας Σωτήρη Αυγέρο. Η Β Ομάδα φιλοξενήθηκε στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής της Α Ερασιτεχνικής Κατηγορίας της ΕΠΣΜ από τον Θρίαμβο Παρθενίου γνωρίζοντας την ήττα με 3-1. Παρότι οι Κόκκινοι σκόραραν πρώτοι και ήλεγχαν το παιχνίδι, έκαναν δώρο το γκολ της ισοφάρισης και κόντρα στη ροή του αγώνα δέχτηκαν και δεύτερο τέρμα με στατική φάση λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο. Η εκκίνηση του δεύτερου ημιχρόνου ήταν κάκιστη με τους παίχτες του Χάρη Σαββαΐδη να έχουν πολλά αμυντικά κενά και να δίνουν στους αντιπάλους τους ευκαιρίες να σημειώσουν τρίτο τέρμα χωρίς όμως αυτοί να τα καταφέρουν. Κόντρα στη ροή του αγώνα μάλιστα σε μια αντεπίθεση ο Καμπανιακός θα μπορούσε να ισοφαρίσει όταν τέσσερις παίχτες του βγήκαν εναντίον ενός αλλά η τελική πάσα δεν ήταν αυτή που έπρεπε. Το παιχνίδι ισορρόπησε στο τελευταίο εικοσπεντάλεπτο με τις δύο ομάδες να πραγματοποιούν κάποιες τελικές ακόμα χωρίς όμως να προβληματίσουν τους τερματοφύλακες. Μέχρι το 85' της αναμέτρησης όπου πάλι με στατική φάση ο Θρίαμβος Παρθενίου έφτασε και σε τρίτο τέρμα και εδραίωσε τη νίκη του. Το επόμενο Σαββατοκύριακο δεν έχει αγωνιστική δράση λόγω των εκλογών κι έτσι οι Κόκκινοι θα έχουν την ευκαιρία να ανασυνταχθούν για την πολύ απαιτητική συνέχεια του πρωταθλήματος. Για τον Καμπανιακό αγωνίστηκαν οι: Φωτιάδης, Γωνιωτάκης, Μπουμπίδης (80' Καριοφύλλης), Καράδαλης, Δήμου (62' Μυγδαλιάς), Παναγιωτόπουλος (46' Καραμαυροδής), Κεσίδης, Δερματίδης, Αναστασόπουλος, Αλημπαρούτης (70' Παπαχριστούδης), Ντάγκας (46' Αμπατζής)