top of page

Ολοκλήρωσε με νίκη η Κ16!

Με εκτός έδρας νίκη επί του Παναθηναϊκού Θεσσαλονίκης με σκορ 0-4 ολοκλήρωσε τη φάση των ομίλων το Τμήμα της Κ16. Οι ποδοσφαιριστές του Σωτήρη Αυγέρου ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση καθώς προηγήθηκαν πολύ νωρίς στο παιχνίδι. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε όντας μοιρασμένο στα ποσοστά κατοχής και τη δημιουργία ευκαιριών για τις δύο ομάδες με το 0-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καμπανιακός επέβαλε από νωρίς τον ρυθμό του δείχνοντας ότι θέλει να καθαρίσει την υπόθεση νίκη. Δημιούργησε αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ και τρεις από αυτές τις μετουσίωσε σε γκολ.

Η νίκη αυτή ήταν η 13η σε σύνολο δεκατεσσάρων αγώνων για τους Κόκκινους της Χαλάστρας οι οποίοι τερμάτισαν αήττητοι στην κορυφή του 5ου ομίλου με απολογισμό 13 νίκες και 1 ισοπαλία, 73 γκολ ενεργητικό και 7 παθητικό. Από την Δευτέρα κιόλας όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν και ο Σωτήρης Αυγέρος με τους ποδοσφαιριστές του ξεκινούν να προετοιμάζονται για τους διπλούς αγώνες της φάσης των 16 με στόχο η ομάδα να φτάσει όσο πιο μακρυά γίνεται.